Festiwal Krasnoludków we Wrocławiu – 7-9 września 2018

W dniach 7-9 września Wrocław znów zostanie opanowany przez krasnoludki. To właśnie wtedy rozpoczyna się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Krasnoludków. Jakie atrakcje przygotowano w tym roku?

W ciągu trzech dni we Wrocławiu będzie można skorzystać z wielu interesujących zabaw poświęconych krasnoludkom – nie tylko dla dzieci, ale również dla osób dorosłych.

7 września – piątek

Festiwal rozpoczyna się Wielką Wrocławską Paradą Krasnoludków, która zaplanowana jest na godzinę 10:00 na rynku. W godzinach 10:30-13:00 w Ogrodzie Staromiejskim odbędzie się konkurs plastyczny na najpiękniej udekorowaną chatkę dla krasnali. W tym samym w ogrodzie będzie także działać Wielka Wioska Krasnoludków, w ramach której dostępne będą liczne atrakcje dla dzieci i rodziny.

Tego dnia od godziny 11:00 do 15:00 będzie można także korzystać z bezpłatnych kursów Krasnalowym Tramwajem, który kursuje od przystanku Opera.

8 września – sobota

W sobotę wydarzenia będą koncentrowały się nadal w Ogrodzie Staromiejskim, przy Wrocławskim Teatrze Lalek. Zaplanowano między innymi czytanie bajek, śpiewanie piosenek, rodzinną grę miejską, podczas której można poznać bliżej miasto. Działać będzie także Wielka Wioska Krasnoludków.

Ciekawą atrakcją dla dorosłych będzie Krasnalowe Silent Disco trwające od 21:00 do 24:00. Uczestnicy dyskoteki będą tańczyć w zupełnej ciszy – ze słuchawkami na swoich uszach.

9 września – niedziela

Ostatniego dnia w ramach wydarzenia zaplanowano Krasnoludkowe Popołudnie Literatury oraz Bubble Show na Scenie Letniej Wrocławskiego Teatru Lalek. O godzinie 15:30 będzie miało miejsce zakończenie Międzynarodowego Festiwalu Krasnoludków.