Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Wrocław jest pełen niezwykłych muzeów. Jednym z nich jest Muzeum Pana Tadeusza, które rozpoczęło swoją działalność nieco ponad 2 lata temu. Dlaczego warto je odwiedzić?

Znajdujące się w malowniczej Kamienicy Pod Złotym Słońcem przy Rynku Muzeum Pana Tadeusza jest częścią Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. To nie lada gratka nie tylko dla miłośników twórczości naszego narodowego wieszcza, ale również dla każdego chcącego bliżej zapoznać się z polską historią i kulturą.

Na powierzchni około 1500 metrów kwadratowych, w 18 salach, znalazło się kilkaset eksponatów związanych Adamem Mickiewiczem oraz jego epopeją, czyli „Panem Tadeuszem”.

Wystawa stała muzeum

Stała wystawa w Muzeum Pana Tadeusza może dzielona jest na dwie części. W pierwszej z nich odwiedzający mają okazję zapoznać się z wyjątkowym eksponatem, a mianowicie z rękopisem „Pana Tadeusza”, a także z historią i interpretacją tego słynnego dzieła. Druga część to wystawa „Misja: Polska”, która przybliża odwiedzającym polską historię na kanwie dziejów Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego.

Prezentacja eksponatów następuje w nowoczesny, wciągający sposób, dlatego dla odwiedzających to ciekawy czas, aby poznać bliżej losy niezwykłej książki znajdującej się w nazwie muzeum, a także innych jego eksponatów.

Zwiedzanie indywidualne

Osoby zainteresowane indywidualnym zwiedzaniem muzeum mogą dokonać rezerwacji terminu za pośrednictwem strony internetowej muzeum.

Bilet normalny na wystawy stałe kosztuje 20 złotych. Za bilet ulgowy trzeba zapłacić 10 złotych. Dostępne są także bilety rodzinne.

 

Muzeum Pana Tadeusza

Ossolineum

Zakładu Narodowego im. Ossolińskich

Kamienica Pod Złotym Słońcem

Rynek 6, 50-106 Wrocław