Punkty widokowe we Wrocławiu – adresy i ceny

Z punktów widokowych na terenie Wrocławia można podziwiać nie tylko panoramę miasta, ale również okoliczne miejscowości, a nawet góry. Gdzie warto się wybrać, aby zobaczyć jak najwięcej?

We Wrocławiu działa pięć głównych punktów widokowych, w tym:

  • katedra
  • Mostek Pokutnic
  • kościół św. Elżbiety
  • Wieża Matematyczna
  • Sky Tower

Gdzie warto się wybrać i z jakimi cenami musimy się liczyć?

Katedra

Uznawana za najlepszy punkt widokowy we Wrocławiu. Wyposażona w windę, dlatego na szczyt można dostać się bez trudu. Za wjazd zapłacimy 7 złotych za bilet normalny i 5 złotych za bilet ulgowy. Okolicę można podziwiać z wysokości aż 97 metrów.

Mostek Pokutnic

Mostek Pokutnic w Katedrze św. Marii Magdaleny to kolejny popularny punkt widokowy we Wrocławiu. Znajduje się na wysokości 45 metrów, dlatego daje mniejszą panoramę niż katedra, ale przyciąga niskimi cenami – 5 złotych za bilet normalny i 3 złote za ulgowy. Na górę trzeba wejść po schodach.

Parafia pw. św. Elżbiety Węgierskiej

Punkt widokowy znajdujący się na kościele św. Elżbiety to wspaniały widok na miasto i okolice. Znajduje się na wieży wysokiej na przeszło 90 metrów. Na szczyt trzeba dostać się krętymi schodkami. Bilet kosztuje 5 złotych.

Wieża Matematyczna

Znajdująca się w budynku Uniwersytetu Wrocławskiego Wieża Matematyczna także traktowana jest jako punkt widokowy na miasto. Taras wieży położony jest na wysokości 42 metrów. Za bilet trzeba zapłacić 6-10 złotych.

Sky Tower

Ostatni punkt widokowy we Wrocławiu to taras w Sky Tower. Znajduje się na wysokości przeszło 200 metrów z dojazdem szybką windą. Za bilet normalny trzeba zapłacić 18 złotych, natomiast za ulgowy 12 złotych.